Proč dieNikolai?

19.10.2023

Během slunečného října jsme měli možnost navštívit rakouskou oblast Wachau, odkud pochází biodynamická kosmetika dieNikolai, kterou jistě znáte ze salonu.


Vinařství Nikolaihof
Jako první jsme zavítali do Vinařství Nikolaihof, kde jsme ochutnali biodynamická vína a následovalo krátké představení zakladatelů kosmetiky dieNikolai. Pokračovali jsme procházkou přes šafránové pole, které se jako jediné na světě může pyšnit certifikaci Demeter. Následovala procházka vzhůru na vinice, které se nachází na strmých stráních, takže jsme si kromě vína a kosmetiky užili i dechberoucí výhledy na údolí Dunaje. Také jsme měli možnost vyzkoušet si kosmetiku dieNikolai na vlastní kůži.Suroviny z oblasti Wachau využité v kosmetice
Během procházky jsme poznali místa, kde se pěstují biodynamické suroviny, které jsou základem kosmetiky dieNikolai. Vinná réva je používána v produktech ve formě slz, výluhu nebo oleje. Z vinohradů pochází dále také léčivý přírodní jíl, který je základem pleťového peelingu a můžete ho znát hlavně z ošetření.


Christine Saahs o rodinném podnikání
Po procházce jsme měli možnost setkat se s paní Saahs, která působí v Nikolaihof 53 let. Shrnula nám celou historii rodinného podniku a pozvala nás do středověkých sklepů. Její manžel od začátku věřil, že zemědělství má být bez chemie a pesticidů. V Nikolaihof spolu s paní Saahs podnikají a spolupracují všechny její 4 děti. První dcera vede plně udržitelný hotel, druhá je lékařkou, starší syn je vinař a mladší syn založil biodynamickou kosmetiku dieNikolai. "Díky Bohu jsme neměli finance na postřiky ani moderní lis na víno", říká o jejich začátcích paní Saahs. Díky tomu vlastní dnes nejstarší lis na světě a vinice s certifikátem Demeter-tím nejpřísnějším certifikátem bio kvality. Nikolaihof je nejstarším vinařstvím v Rakousku, má historii 2000 let a nejstarší zaměstnanec zde pracuje 63 let. Den jsme zakončili v restauraci a ochutnali nejrůznější pokrmy z lokálních surovin vařené samotnou paní Saahs.